Search
Generic filters

09147375035

حتی ایام تعطیل 8صبح تا22

هدف از نشر مطالب علم اسامی

انچه در این کانال توسط ما ارائه میشود مباحثی است مختصر از علم اسامی یا همان علم الاسماء ؛ امیدواریم که بیان این مطالب – گرچه مختصر و موجز است –  باعث شود تا خوانندگان و بازدیدکنندگان محترم را سیراب نموده و از این علم بهره ی  کافی ببرند. 

▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️
توصیه ما به بازدیدکنندگان و مشتاقان ,فهم و درک مطالب و محتوای کانال، مطالعه ی با دقت تمامی مطالب است چرا که با فهم صحیح و نسبتاًکافی این مطالب  مبحث علم اسامی برای شما باز و قابل درک خواهد شد. 
▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️
تجربه ی ما ثابت کرده است که کسانی که علم اسامی و تاثیر آن در شکل گیری شخصیت و روند زندگی افراد را درک کرده اند تصمیم گرفته اند تا نام خود و خانواده ی خود را بررسی کنند، و پس از گرفتن جواب و درک  آن به توصیه های ما جامه ی عمل بپوشانند.

اما افرادی که با چهارچوبه ی از پیش تعیین شده ی قبلی پا به مطالعه ی این مطالب گذاشته اند غالبا مطالب را اشتباه برداشت کرده اند و دچار ضعف در فهم شده اند و سرسری از روی  محتوای علم اسامی گذشته اند و بعضا موضعی عالمانه گرفته اند و بالاتر از بزرگانی نظیر شیخ بهائی و میر داماد و .. اظهار نظر کرده اند..
▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️
توصیه ما این است که پیش از هر چیز چهارچوبه ی از پیش تعیین شده ی ذهن و فکر خود را کنار بگذارید و با دیدی باز به مطالب ارائه شده با دقت نگاه کنید و اگر محتوای این مباحث را نفهمیدید، منکر نشوید.

بوعلی سینا، دانشمند و حکیم فهیم و اعجوبه ی زمان میگوید :
(کلما قرع سمعک من عجائب الدوران، فجعله فی بقعة الامکان ما لم یضدک قائم البرهان) یعنی تمام آنچه از عجائب زمانه به گوش تو خورد -اگر قابل درک و فهم برایت نبود- پس قرارش بده در جایگاه امکان – یعنی بگو ممکن است درست باشد – تا زمانی که دلیل محکم و استواری بر خلاف آن پیدا نکرده ای …

یک قاعده فلسفی نیز میگوید : عدم الوجدان لا یدل علی عدم الوجود… یعنی درک نکردن چیزی دلیل بر نبود آن چیز نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *