Search
Generic filters

09147375035

حتی ایام تعطیل 8صبح تا22

اسم حسنه به چه معناست؟

که یکی از کاربرد حروف ابجد در همین زمینه است و باید محاسباتی توسط اعداد ابجد با اسامی انجام داد و در صورتی که جواب این محاسبات (که همان هماهنگی آن اسم با انرژی های نظام هستی است) مثبت بود به این معناست که آن اسم پسندیده است و در غیر این صورت جواب منفی است.

باید بیان کرد که این مسایل تنها در اسلام و یا تنها در ایران نیست در آمریکا ، چین ، ژاپن و … نیز هر کدام ابجد مخصوص خود را دارند و توسط محاسباتی که انجام می دهند هماهنگی یا نا هماهنگی اسامی خود را با انرژش طبیعت می سنجند و بر طبق آن اسم مشخص می کنند. به عنوان مثال لیندا گودمن ستاره شناس معروف در این رابطه می گوید :”مطالعه و کاربرد عملی علم اعداد با هیچ یک از اعتقادات مذهبی موجود در این جهان تضاد ندارد این علم تنها یکی از جنبه های متعدد هماهنگی های جهان و نیز نوعی همزمانی و تطابق با قوانین طبیعت به شمار می آید مردم زمینی با اطاعت نکردن از این قوانین ساده و منطقی موجبات زجر و ناراحتی خود را فراهم می آورند اگر می دانستند چگونه با خود هماهنگی ایجاد کنند خوشبختی و سعادت ، سلامت دائم و همه پیروزی ها در دسترس شان قرار می گرفت و مانند رویایی ناممکن و دست نیافتنی در فکر و روح آنها حاضر نمی شد مردم طبیعت و سرنوشت را دور از عدالت و نیز ظالم و ستمگر می دانند با این حال باز هم راضس نیستند اندکی وقت صرف کنند و با کمی سعی و کوشش و زحمت بیاموزند که این نیروهای مقاومت ناپذیر به چه سمت و جهتی در حرکت اند”

جالب است که افرادی که به این علم اعتقادی ندارند نیز با تعویض اسم خود تغییرات زیادی را در زندگی خود مشاهده کرده اند بعضی از افراد که بیماری صعب العلاج داشته اند با تغییر اسم در عرض چند روز بهبود یافته اند بعضی از افراد که بچه دار نمی شدند نیز به همین نحو صاحب فرزند شده اند افرادی که کارشان به طلاق کشیده بود با تعویض آن زندگی خود را بهبود بخشیده اند در این جا سوال پیش می آید که آیا تعویض اسم از دیدگاه اسلام مشروع است؟

در پاسخ به این سوال چند قضیه را بیان می کنیم

1)      سلمان فارسی نامش روزبه بود وی با اسلام آوردنش به دستور پیامبر نامش را به سلمان تغییر داد در این جا سوال پیش می آید مگر نام روزبه چه عیبی داشت ؟ چرا نامش سلمان شد؟

2)      امام حسن عسگری هنگامی که همسرش را از روم به همسری گرفت نامش را به نرجس تغییر داد چرا؟ چرا به نام دیگری تغییر نداد؟

و….

از طرفی انتخاب اسم را پیامبر یکی از وظایف مهم پدر و مادر می داند چرا؟ تجربه نشان داده است حیوانات نیز اگر اسم داشته باشند دارای بازدهی بیشتری هستند چرا؟ و هزاران چرای دیگر دانشمندان خارجی نیز دهها جمله در زمینه اهمیت انرژی اسم بیان داشته اند که در ایم مقاله نمی گنجد ؟

در این جا باید نکته ای را تذکر دهم و آن این است که کسی نباید فکر کند که با انتخاب اسم با انرژی مثبت و هم جهت با انرژی جهانی مرتب خوش شانسی می آورد و دیگر نیازی به فعالیت نیست بلکه باید دانست اسم نیکو مانند یک ظرف بزرگ و خوب است ولی اگر در درون ظرف انسان چیزی نریزد آن ظرف به کارش نمی آید به این معنا که باید تمامی سعی و تلاش خود را با توکل به خدا انجام دهد و در کنار آن نام حسنه ای نیز به عنوان یکی از ابزارهای موفقیت خود داشته است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *